Global Game Jam 2016

Global Game Jam, tüm dünyada aynı anda başlayan bir oyun tasarımı etkinliğidir.  Başka bir deyişle Global Game Jam,  amaç olarak katılımcıların beraber çalışmalarını, paylaşım hedefini ve bağlantılarını arttırdıkları, dijital oyun platformlarının içine geliştirici olarak dahil oldukları bir oyun tasarım şölenidir. 29-31 Ocak tarihleri arasında DEGAHUB Korino Co-Working Space ev sahipliğinde yaklaşık 19 konuğun katılımıyla gerçekleştirildi.  

Depark bünyesinde Digitoy Games sponsorluğunda Korino-DEGAHUB ofisinde düzenlenen etkinlik içerisinde katılımcılar, 48 saat süren uzun soluklu ve yoğun bir maratona başladılar. Bu süre boyunca bir araya gelen oyun geliştiriciler gruplara ayrılarak veya bireysel olarak bilgisayar ya da mobil platform oyunları geliştirip oyun hikâyeleri üzerine çalıştılar.

Ana teması “ritüel” olarak belirlenen oyunlar içerisine Korino-DegaHub oyun geliştiricileri 48 saatin sonunda  3 farklı oyun geliştirerek etkinliği tamamladılar.

Yoğun ve uykusuz süren bir maratonun sonunda oyun geliştiriciler, yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini ortaya koyarak oyun geliştirmenin hazzını ve keyifli bir şekilde “Global Game Jam”’i tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşadılar. 

Duyurular