Global Cleantech Innovation Programme 2015 (GCIP) Jüri Çağrısı

“Gelecek Vaat Eden Temiz Teknoloji İş Fikirlerini arıyor, kaynak sağlıyor ve teşvik ediyoruz” sloganı ile 2014 yılında başlayan Global Cleantech Innovation Programme, GCIP, başta Eğitim ve Mentorluk desteği olmak üzere çok özel fırsat ve imkânları girişimcilere geçen yıl boyunca sunmuştur. GCIP-2014 Mezunları, akademi, özel sektör, iş ve finans dünyası temsilcileri tarafından kendilerine sunulan iletişim ağına daha şimdiden sahip olmuşladır. Bu sayede temiz teknoloji iş fikirleri artık ticarete dönüşmeye başlamıştır!

GCIP-Türkiye ise yoluna devam ediyor. İkinci yılında, “Temiz Bir Gelecek İçin bir adım daha atıyoruz!” sloganı ile yeniden başlıyor.

Temiz Teknoloji gönüllüleri ve girişimcilerini GCIP-2015’e fikir, ürün ve projeleri ile 20 Mayıs 2015 tarihine kadar başvurmaya davet ediliyor. GCIP-2015, bu yılda başta paydaş, destekçi ve gönüllülerinden oluşan profesyoneller ekibi ile tanışma ve çalışma imkânı olmak üzere, maddi ve manevi unsurlardan oluşan çok sayıdaki desteği girişimcilere sunuyor.

www.turkey.cleantechopen.org

Program kategorileri;

Yenilenebilir Enerji
Enerji Verimliliği
Atıktan Enerji Üretimi
Su Verimliliği

Programın Kapsamı ve Hedefi;

Girişimcilerin iş kurma süreçlerinin başlatılması,
Temiz teknolojiler alanında çalışan KOBİ’lerin desteklenmesi
Girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi
Girişiminizin tüketici, üretici, çekirdek fonlar, melek yatırımcılar ve risk sermayesi gibi paydaşlar ile buluşturulması,
Girişiminizin sağlanacak teşvikler ile güçlendirilerek büyütülmesi

Bu programın öncelikli hedefleri arasında yer alıyor.

Sürece katılmak için sadece aşağıdaki adrese kayıt olmanız yeterli. Son Katılım 20 Mayıs 2015 tarihidir.

www.cleantechopen.com/turkey

Girişimci broşürü 2015 için tıklayınız

Duyurular