DEGA BAŞVURU

 • TÜBİTAK desteği kapsamında yürütülen bu eğitim programına sadece Dokuz Eylül Üniversitesi’nin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile öğretim elemanları katılabilmektedir. Ancak yoğunluk nedeniyle lisans programlarının birinci sınıfındaki adayların başvuruları kabul edilmemektedir.

  DEGA Programına katılım için 2015-2016 Öğretim yılı Güz döneminde dört aşamalı bir değerlendirme yapılacaktır. Bu aşamalar ön başvuru, bilgilendirme, başvuru, son aşama ise mülakat olarak adlandırılmıştır. Tüm bu sürecin sonunda programa 160 kişi programa kabul edilecektir.

  İlk aşamada başvurularınızı web sitesimiz üzerinden (http://girisim.deu.edu.tr/webkayit/) DEBİS kullanıcı adı ve şifreniz ile girerek ulaşacağınız form yoluyla yapmanız gerekmektedir. Ön başvurular 29 Ağustos 2016 tarihinde alınmaya başlanacaktır.

  Ön kayıt aşamasını geçen adaylar, ikinci aşamada programla ilgili “DEGA Bilgilendirme” toplantısına alınacaktır. Toplantı İnciraltı ve Tınaztepe kampüslerinde düzenlenecektir. Toplantı tarihleri kesinleştiğinde başvuru yapan adaylara e-posta ile duyurulacaktır.

  Toplantı sonrası adayların üçüncü aşamada tekrar web sitemiz üzerinden DEBİS kullanıcı adı ve şifreleri ile başvurularını yapmaları beklenmektedir. Bu aşamayı geçen adaylar ilan edilecek yer ve zamanda mülakata alınacaktır. Mülakatı geçen adaylar programa kesin kayıt hakkı kazanacaklardır.

  Programa seçim aşamalarına ilişkin tarihleri "Başvuru Süreci ve Önemli Tarihler" linkinden görebilirsiniz.


 • Seçimlerde adayın girişimciliğe olan ilgisi en önem verdiğimiz konudur. Adayın yenilikçi olma, risk alma, ikna etme, sorunlara hızlı çözümler üretebilme, bütünü görebilme yeteneği, liderlik, kararlılık gibi özelliklere sahip olması veya bu özelliklerini geliştirme isteği de yine ön planda olacaktır. Program içinde sizlerden bir iş fikrinizi geliştirmeniz ve iş planına dönüştürmeniz de beklenmektedir. Ayrıca sizlere sunulan 13 haftalık yoğun programı takip edebilecek durumda olmanız da programı başarıyla tamamlamanız için önemlidir.

  Özetle, eğer girişimci bir ruha sahipseniz, aklınızdaki fikirleri gerçeğe dönüştürmek sizin için önemli ise, sizlere sunduğumuz yoğun programı takip edebileceğinizi düşünüyorsanız sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Ön başvuru başlangıç tarihini takiben, debis kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak aşağıdaki bağlantıdan 1. aşama başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.